W środę duże ocieplenie

Za nami dość pochmurny wtorek, ale już cieplejszy od zimnego poniedziałku. Jutro czeka nas jeszcze większa zmiana. Zapraszam na szczegóły.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Słaby deszcz możliwy będzie tylko lokalnie na przechodzącym z zachodu na wschód froncie ciepłym.

Początkowo gdzieniegdzie niewykluczone mgły i zamglenia. Temp. min. w pierwszej części nocy ok. 8/10°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1017 hPa.

ŚRODA [11.10.2023] – wspomniany nocny front wypchnie poza wschodnie granice Polski zalegające nad nami zimne arktyczne powietrze i sprowadzi z południowego zachodu od samego rana dużo cieplejsze. W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane ⛅ i małe 🌤️ Będą to jednak głównie chmury piętra wysokiego, tak więc nie zabraknie Słońca 🌞 Bez opadów.

Nastąpi spore ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 21/22°C. Będziemy mogli zatem mówić o Babim Lecie! Jedyny minus to umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1016 hPa.

A jakie będą kolejne dni? O tym przeczytacie 👉TUTAJ 😃