Prognoza pogody na Święta Wielkanocne

Pierwszy dzień długiego świątecznego weekendu przyniósł nam zapowiadaną poprawę pogody, po pochmurnym, mokrym i bardzo zimnym piątku, który rano przywitał nas miejscami nawet białymi krajobrazami.

W sobotę temperatura w woj. śląskim wzrosła do 8/10°C. Oczywiście dużo cieplej było m.in w centrum i na północnym wschodzie Polski. Najwyższą temperaturę 15,5°C zanotowano znowu w Suwałkach.

Jakie ostatecznie będą oba świąteczne dni? Zapraszam na najnowszą szczegółową prognozę 48h dla woj. śląskiego.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 3/5°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego wschodu.

NIEDZIELA [09.04.2023] – w pierwszy dzień Świąt przewiduję zachmurzenie od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Po południu lokalnie możliwe będą opady deszczu ☔

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 9/11°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1025 hPa.

NOC z niedzieli na poniedziałek – zachmurzenie od umiarkowane po całkowite. Na ogół bez opadów. Miejscami utworzą się mgły, lokalnie gęste. Temp. min. ok. 3/5°C. Wiatr słaby.

PONIEDZIAŁEK [10.04.2023] – w drugi dzień świąt przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ zwłaszcza po południu. Lokalnie możliwe będą opady deszczu ☔

Nastąpi dalsze ocieplenie. Temp. max. wyniesie ok. 12/14°C. Wiatr słaby głównie z kierunków północnych. Ciśnienie początkowo stabilne ok. 1025 hPa, po południu i wieczorem będzie spadać do 1020 hPa.

Wszystkim Czytelnikom życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt spędzonych w gronie Najbliższych 🐰🐣❤️