Prognoza pogody na Święta Wielkanocne 2022

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie będzie stopniowo maleć 🌛 Bez opadów. Zimno! W Niedzielę Wielkanocną o wschodzie Słońca temperatura spadnie do ok. 0/-3°C, tak więc w wielu miejscach na samochodach, dachach i trawie pojawi się szron. Wiatr słaby z północy.

W NIEDZIELĘ [17-04-2022] w ciągu dnia zachmurzenie będzie zróżnicowane od nieba bezchmurnego 🌞 po zachmurzenie duże ⛅ Na ogół bez opadów. Chłodno. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż z północy. Ciśnienie zacznie wolno spadać z 1030 do 1024 hPa.

W NOCY z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK w całym regionie bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem. Wciąż zimno. Temp. min. w poniedziałkowy poranek ok. 0/-5°C. Wiatr słaby z północy.

W LANY PONIEDZIAŁEK [18-04-2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie się zmieniać od małego 🌤️ po całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może spaść przelotny deszcz lub krupa śnieżna. Nadal chłodno. Temp. max. ok. 7/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy i północnego wschodu. Dalszy spadek ciśnienia do ok. 1017 hPa.

Cieszmy się z tej w miarę dobrej choć chłodnej aury, bo we wtorek po świętach prawdopodobnie czeka nas pogorszenie pogody.

Wszystkim Czytelniczkom oraz Czytelnikom

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo