Prognoza pogody na weekend

Noc z czwartku na piątek przyniosła nam miejscami dość sporo deszczu. Poniżej grafika z dobową sumą opadów.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
źródło danych: IMGW-PIB

Co nas czeka w kolejnych dniach? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

W PIĄTEK [15-07-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie małe 🌤️ i umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie w całym regionie będzie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 8/11°C, a lokalnie może być jeszcze niższa. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.

W SOBOTĘ [16-07-2022] – zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Po południu i wieczorem miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr umiarkowany z zachodu. Ciśnienie przez większość dnia stabilne ok. 1020 hPa, dopiero wieczorem zacznie wzrastać.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe. Bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 6/10°C. Wiatr słaby z zachodu.

W NIEDZIELĘ [17-07-2022] – zachmurzenie w regionie będzie małe 🌤️ lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1025 hPa.