Prognoza pogody na weekend

Pierwsza połowa tygodnia upłynęła nam pod znakiem sporego zachmurzenia związanego ze stacjonarnym i falującym frontem, na którym miejscami występowały opady deszczu. W czwartek wspomniany front w końcu się cofnął pod naporem rosyjskiego wyżu, co opisałem szczegółowo w tej CIEKAWOSTCE. Jaką pogodę przyniosą ostatnie dni tego tygodnia?

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 15/17°C. Wiatr słaby przeważnie ze wschodu.

W PIĄTEK [26-08-2022] – od rana do wieczora w całym woj. śląskim dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ To pierwszy od dłuższego czasu dzień, w których nie wspomnę nawet o punktowych opadach. Będzie gorąco, a nawet upalnie. Temp. max. po południu ok. 28/30°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu oraz południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1011 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż ze wschodu.

W SOBOTĘ [27-08-2022] – od rana sporo Słońca 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie małe lub umiarkowane ⛅ W większości regionu bez deszczu, dopiero późnym popołudniem i wieczorem możliwe będą bardzo lokalnie punktowe opady i burze ⛈️ Gorąco. Temp. max. ok. 27/29°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1010-1011 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę nad woj. śląskie nasunie się front, który w pierwszej połowie tygodnia psuł pogodę, dlatego też przewiduję zachmurzenie zmienne przeważnie duże. Lokalnie możliwe będą opady. Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków.

W NIEDZIELĘ [28-08-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Miejscami wystąpią przelotne opady 🌧️ głównie po południu. Lokalnie może zagrzmieć 🌩️ Temp. max. ok. 21/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1012-1013 hPa.

Prognoza w razie zmian będzie aktualizowana 🙂