Prognoza na ostatni weekend lata

Ostatnie dni zafundowały nam pogodę pochmurną z okresowymi opadami deszczu 🌧️ Czy końcówka tygodnia przyniesie lepszą aurę? Odpowiedź w mojej najnowszej kilkudniowej prognozie pogody 🙂

W PIĄTEK [16-09-2022] – zachmurzenie zmienne od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1006-1008 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie zachmurzenie będzie się zmniejszać od dużego po małe. Początkowo lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 5/8°C, a więc noc chłodna. Wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu.

W SOBOTĘ [17-09-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z lokalnymi przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może spaść przelotny deszcz. Temp. max. po południu ok. 12/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1005-1006 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [18-09-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ oraz całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 🌧️ Zimno. Temp. max. ok. 9/12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu będzie zwiększał odczucie chłodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1006-1008 hPa.

Krótko mówiąc, ostatni weekend kalendarzowego lata będzie pod względem temperatury już jesienny, a tymczasem zapraszam na trzecią (ostatnią)

👉CZĘŚĆ mojego warsztatu dotyczącego prognozowania pogody 😀