W weekend pogodą będzie rządzić wyż VERA 😃

W ostatnich dniach woj. śląskie było nie tylko pochmurnym ale i najchłodniejszym regionem w Polsce. Na szczęście w weekend pogoda będzie bardziej sprawiedliwa 😃

Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody oraz ciekawostkę na koniec.

PIĄTEK [26.05.2023] – przewiduję stopniową poprawę pogody. Pojawią się w końcu większe przejaśnienia ⛅ zwłaszcza po południu i wieczorem. Na ogół bez opadów.

Nadal napływać będzie do nas niezbyt ciepłe powietrze polarno-morskie znad północnego Atlantyku, ale dzięki operacji słonecznej temperatura po południu wzrośnie do ok. 18/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie w zakresie 1023 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie umiarkowane i małe. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 7/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1024 hPa.

SOBOTA [27.05.2023] – pierwszy dzień weekendu przyniesie nam piękną słoneczną pogodę od samego rana do wieczora. Będziemy pod wpływem wyżu VERA, w związku z tym przewiduję zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane 🌤️ Bez opadów.

Dodam, że piękna pogoda będzie panować w całym kraju! 😃 Temp. max. po południu wyniesie ok. 18/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy i północnego wschodu. Ciśnienie wciąż dość stabilne ok. 1025-1023 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe 🌜 Bez opadów. Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie ok. 1022 hPa.

NIEDZIELA [28.05.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie nam również piękną słoneczną pogodę od rana do wieczora. Przewiduję najwyżej małe zachmurzenie 🌤️ Oczywiście bez opadów. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1019 hPa.

Wygląda na to że kolejny raz weekend przyniesie nam poprawę pogody i mnóstwo Słońca ☀️ po tych kilku pochmurnych dniach.

W poprzedni weekend piękną pogodę zafundowała nam ULLA, a teraz VERA 😃

Prognozę oczywiście będę na bieżąco aktualizował w razie jakichkolwiek zmian.

Na koniec zapraszam na

👉 żółtą ciekawostkę 😉