Prognoza pogody na weekend

Ostatnie weekendy przynosiły nam przeważnie piękną 🌤️ słoneczną pogodę.

A jakiej aury możemy się spodziewać w czasie tego najbliższego? Zapraszam na szczegóły 🙂

PIĄTEK [16.06.2023] – rano sporo Słońca 🌤️ W ciągu dnia zachmurzenie zmienne od małego po duże 🌥️ Opady, jeśli w ogóle wystąpią, to będą tylko punktowe i pojawią się dopiero po południu. Generalnie w większości regionu bez deszczu.

Temperatura maksymalna ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1015-1013 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie zmienne od małego po duże. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 10/13°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne i optymalne ok. 1013 hPa.

SOBOTA [17.06.2023] – zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ tylko rano początkowo miejscami duże. W zdecydowanej większości regionu bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą popołudniowe punktowe opady.

Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1013 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe, a miejscami wręcz bezchmurnie. W większości regionu bez opadów. Temp. min ok. 9/11°C. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1014 hPa.

NIEDZIELA [18.06.2023] – zachmurzenie będzie zróżnicowane przeważnie umiarkowane ⛅ Na przeważającym obszarze regionu bez opadów, jedynie punktowo może pojawić się deszcz i burza. Temp. max. ok. 22/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1015 hPa.

Prognozę będę oczywiście w razie zmian aktualizować. A na koniec zapraszam na 👉ciekawostkę