Prognoza pogody na weekend – aktualizacja

Ostatnie weekendy były słoneczne 🌞 i gorące, a nawet upalne. Jak będzie tym razem?

Zapraszam na zaktualizowaną kilkudniową prognozę pogody, a na koniec również na najnowszą ciekawostkę 😉

PIĄTEK [21.07.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne między dużym 🌥️ a małym 🌤️ Przez większość dnia bez deszczu, dopiero późnym popołudniem i wieczorem lokalnie pojawią się przelotne opady 🌦️

Temperatura max. po południu ok. 22/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie południowych. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1010 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. W większości regionu przejściowo wystąpią opady 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

SOBOTA [22.07.2023] – zachmurzenie będzie zmienne od dużego 🌥️ po małe 🌤️ Rano deszcz możliwy początkowo tylko lokalnie w Beskidach. Później na ogół bez deszczu, a jeśli pokropi, to bardzo lokalnie i przelotnie głównie w północnej połowie regionu. Temp. max. ok. 22/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1016 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 10/13°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1016 hPa.

NIEDZIELA [23.07.2023] – zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane ⛅ Oczywiście bez opadów. Temp. max. ok. 26/28°C, a więc zrobi się ponownie gorąco, ale nie upalnie. Wiatr powieje trochę mocniej z południowego zachodu, ale przy tej wysokiej temperaturze powietrza nie będzie powodował dyskomfortu. Ciśnienie zacznie wolno spadać do ok. 1012 hPa.

Prognozę będę w razie zmian aktualizować, a na koniec obiecana ciekawostka o ekstremalnych temperaturach na Ziemi, którą przeczytacie 👉 TUTAJ 😉