Prognoza pogody na weekend

Co nas czeka w piątek oraz weekend? Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego oraz do jesiennej galerii zdjęć na koniec 😉

PIĄTEK [10.11.2023] – zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże z przejaśnieniami 🌥️ wzrastające do całkowitego ☁️ Po południu i wieczorem w większości woj. śląskiego wystąpią ciągłe opady deszczu 🌧️ w związku z nasunięciem się frontu niżu HELMOE z centrum nad Morzem Północnym. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1005 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite i duże. W południowej, wschodniej i środkowej części regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ zwłaszcza w pierwszej połowie nocy. Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr słaby z południa, skręcający na zachodni. Ciśnienie lekko spadnie do 1002 hPa.

SOBOTA 🇵🇱 [11.11.2023] – pierwszy dzień weekendu i tym samym Narodowe Święto Niepodległości przyniesie nam lepszą pogodę po tym deszczowym piątku. Zachmurzenie od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Najwięcej przejaśnień na zachodzie i północy woj. śląskiego. Deszcz może pokropić tylko bardzo lokalnie na południu i wschodzie regionu. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1002 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie w południowej połowie regionu. Temp. min. ok. 3/5°C. Wiatr słaby z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1005 hPa.

NIEDZIELA [12.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Rano miejscami wystąpią zanikające opady deszczu, głównie na południu i wschodzie regionu. Wysoko w górach możliwy również śnieg. Po południu wszędzie bez opadów. Temp. max. ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1008 hPa.

Generalnie przed nami stopniowe ochłodzenie z temperaturami typowymi dla listopada, czyli późnej jesieni.

A skoro o jesieni mowa, to zapraszam na jesienną galerię moich zdjęć 👉 TUTAJ 😃