Prognoza pogody na weekend

Za oknem wciąż chłodno, w nocy nadal zdarzają się lokalne przymrozki, w ciągu dnia miejscami przelotnie pada deszcz i do tego mocno wieje. Chyba większość z nas ma już serdecznie dość tej fatalnej wiosny.

PIĄTEK [07.05.2021] – niestety nadal wietrznie z przelotnymi opadami. Szczegóły prognozy na ten dzień znajdują się w zakładce Prognoza 24h: https://pogodadlaslaska.pl/blog/prognoza-krotkoterminowa/

Czy w weekend możemy liczyć na poprawę pogody i ocieplenie?

SOBOTA [08.05.2021] – pogoda już nieco lepsza, więcej przejaśnień, a nawet rozpogodzeń. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie po południu może przelotnie pokropić. Temp. max. ok. 12/13°C. Wiatr zachodni umiarkowany i dość silny. Ciśnienie stabilne ok. 1021 hPa.

NIEDZIELA [09.05.2021] – ten dzień możecie planować na co tylko chcecie 😃 Od rana będzie słonecznie, zachmurzenie najwyżej małe. Bez opadów. Silna operacja słoneczna spowoduje wzrost temperatury maksymalnej po południu do ok. 20/22°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny, ale przy stosunkowo wysokiej temperaturze powietrza nie będzie już tak obniżał temperatury odczuwalnej. Ciśnienie 1020-1016 hPa.

Jest to oczywiście prognoza orientacyjna. Najnowsza, szczegółowa i najpewniejsza prognoza na każdy dzień weekendu ukaże się jak zawsze w zakładce Prognoza 24h 😉