Trzydniowa prognoza dla woj. śląskiego

PIĄTEK [19.11.2021] – w nocy z czwartku na piątek będzie pochmurno ☁️ Od północnego zachodu nasunie się strefa opadów deszczu 🌧️ która do rana obejmie praktycznie cały region. Temp. min. rano ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu.

W piątek od rana do wieczora całkowicie zachmurzone niebo ☁️ Nie będzie praktycznie żadnych szans nawet na niewielkie przejaśnienia. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️

Temp. maksymalna wystąpi nietypowo dopiero wieczorem i wyniesie ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 3-4 stopnie. Ciśnienie stabilne ok. 1021-1022 hPa

Czy weekend przyniesie poprawę pogody?

SOBOTA [20.11.2021] – zarówno w nocy jak i w ciągu dnia nadal pochmurno. Przewiduję w całym regionie zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami będzie jeszcze słabo padać lub mżyć.

Noc dość ciepła. Temp. min. rano ok. 7/8°C. Temperatura maksymalna po południu bez większych zmian, bo ok. 9/11°C. Wiatr zachodni umiarkowany, wieczorem słabnący. Ciśnienie początkowo stabilne, po południu zacznie spadać.

NIEDZIELA [21.11.2021] – bez opadów. Zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po małe, tak więc miejscami pojawią się przejaśnienia 🌥️ Największa szansa na Słońce 🌤️ będzie na południu regionu, zwłaszcza w górach.

Temperatura minimalna rano ok. 4/6°C. Temp. maksymalna po południu ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu i zachodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o około 3 stopnie. Ciśnienie spadnie do ok. 1010 hPa.

Zaktualizowana i jeszcze pewniejsza prognoza na każdy dzień weekendu ukaże się tradycyjnie w prognozie 24h 🙂