W weekend miejscami solidny upał!

W czwartek zaczął się tzw. długi weekend. Po południu miejscami wystąpiły zapowiadane burze z ulewami i punktowym gradem. Tym razem zjawiska te wystąpiły głównie na północy i południu woj. śląskiego, zaś centralna część (GZM) została w miarę oszczędzona. Jakiej pogody możemy spodziewać się w trakcie zasadniczego weekendu, czyli w sobotę oraz niedzielę? O tym w poniższej prognozie pogody. Wcześniej jednak prognoza na piątek.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie zmienne i miejscami opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty.

W PIĄTEK [17-06-2022] zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane, od małego 🌤️ po duże 🌥️ Na ogół bez opadów. Nieco chłodniej. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1023 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie w woj. śląskim przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków zachodnich.

W SOBOTĘ [18-06-2022] W CIĄGU DNIA najpierw zachmurzenie duże 🌥️ później będzie się stopniowo zmniejszać do małego 🌤️ a nawet bezchmurnego nieba ☀️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 25/27°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie z 1024 do 1017 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ bez opadów z bezchmurnym niebem 🌓Temp. min. ok. 15/18°C, a więc noc będzie ciepła. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W NIEDZIELĘ [19-06-2022] OD RANA DO WIECZORA bez opadów i bezchmurne niebo! ☀️ W tym dniu pojawi się pierwszy upał w tym roku. Temp. max. po południu ok. 29/32°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu i południa. Ciśnienie nadal będzie wolno spadać do ok. 1010 hPa.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND DLA POZOSTAŁYCH REJONÓW POLSKI

SOBOTA [18-06-2022] – od zachodu za frontem ciepłym będą postępować rozpogodzenia, jedynie w pierwszej części dnia na wschodzie i północy Polski zachmurzenie będzie duże. W większości kraju bez opadów, tylko na krańcach północnych i północno-wschodnich gdzieniegdzie może początkowo pokropić. Z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego i dlatego przy potężnej operacji słonecznej na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce wystąpi pierwszy w tym roku upał. W tej części kraju temperatura wzrośnie do ok. 30/33°C. Na pozostałym obszarze od 20 do 29°C.

NIEDZIELA [19-06-2022] – to będzie najcieplejszy dzień od początku roku! W większości kraju słonecznie ☀️ i bez opadów. Jedynie na krańcach północnych miejscami więcej chmur i wieczorem lokalnie możliwe będą opady. Na przeważającym obszarze wystąpi upał, czyli temperatura osiągnie lub przekroczy 30°C. Największy upał pojawi się w centrum, na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce, gdzie lokalnie może być nawet 35/37°C