Prognoza pogody na wtorek 21 grudnia 2021

Wszystko idzie zgodnie z planem 🙂 Po weekendzie ochłodziło się i w wielu miejscach w woj. śląskim spadł śnieg, choć nie wszędzie, gdyż komórki opadowe przemieszczające się z północy na południe tworzą tzw. śnieżne pasy.

Jak donoszą czytelnicy, lokalnie w krótkim czasie spadło prawie 10 cm śniegu, powodując paraliż na drogach. W Świętochłowicach również było lodowisko na drogach. Jednak są też i takie miejsca, gdzie śnieg nie spadł w ogóle lub najwyżej lekko poprószyło.

W NOCY z poniedziałku na wtorek przewiduję zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Miejscami nadal będą występować przelotne opady, lokalnie intensywne, głównie w pierwszej części nocy. Temp. min. rano ok. -3/-5°C.

WE WTOREK w ciągu DNIA zachmurzenie zmienne, przeważnie duże z przejaśnieniami. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może jeszcze przelotnie poprószyć śnieg. Chłodno. Temp. max. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu, a wieczorem z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1027 hPa.

We WTOREK wieczorem kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej obejmującej m.in. Wigilię 😉