Prognoza pogody na wtorek

Za nami najcieplejszy dzień od początku roku. Zgodnie z wczorajszą prognozą temp. max. w woj. śląskim wzrosła w poniedziałek do ok. 32°C. Co przyniesie wtorek?

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie w regionie będzie małe 🌒 lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 16/20°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

WE WTOREK [28-06-2022] przez woj. śląskie będzie przechodził z zachodu na wschód front atmosferyczny, który przyniesie przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego 🌥️ i całkowitego oraz miejscami opady deszczu 🌧️ Lokalnie może też zagrzmieć 🌩️ i wtedy mocniej poleje. Punktowo możliwy grad.

Temp. max. dość zróżnicowana, gdyż przed frontem na wschodzie regionu może zdążyć wzrosnąć jeszcze do ok. 27/29°C, zaś w miejscach bardziej pochmurnych będzie najwyżej ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1020 hPa.

We wtorek wieczorem ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa na przełom czerwca i lipca. Już teraz zapraszam, bo wiadomości mogą być zaskakujące 😉