Prognoza pogody na wtorek

Za nami pochmurny i mokry poniedziałek. Deszczowe woj. śląskie wciąż należy do najchłodniejszych regionów w kraju. A gdzie jest najcieplej, wręcz gorąco? Na wschodzie Polski od Suwałk aż po Rzeszów 🙂 Sprawdźmy, co przyniosą kolejne godziny w pogodzie.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite i duże. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ Lokalnie możliwe burze ⛈️ Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty.

We WTOREK [23-08-2022] – woj. śląskie nadal będzie znajdować się w zasięgu falującego frontu atmosferycznego, który przyniesie zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ tak więc jest szansa, że miejscami pokaże się trochę Słońca. Na wspomnianym froncie pojawiać się będą tylko lokalnie opady deszczu oraz burze ⛈️ Ich lokalizacja będzie znowu loterią, dlatego warto obserwować ruch chmur i opadów w zakładce zdjęcia satelitarne Temp. max. ok. 20/24°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, jedynie na obszarach, w których wystąpią burze, porywisty. Ciśnienie 1011-1015 hPa.

We wtorek wieczorem ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa. Już teraz zapraszam 🙂