Prognoza pogody na wtorek

Poniedziałek przyniósł nam sporo przejaśnień i dalszy ciąg całodobowego mrozu. W woj. śląskim było maksymalnie ok. -2/-3°C. Region ten, wraz z Małopolską, wciąż należy do najchłodniejszych w kraju. Co nas czeka we wtorek? Zapraszam na szczegóły prognozy 24h.

W NOCY z poniedziałku na wtorek przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego po duże, początkowo niebo miejscami będzie nawet bezchmurne. Bez opadów. To będzie najzimniejsza noc od początku tego roku.

Przewiduję temperaturę minimalną ok. -8/-10°C, a miejscami w czasie dłuższych rozpogodzeń i z dala od gęstej miejskiej zabudowy oraz w obniżeniach terenu i tzw. mrozowiskach temperatura będzie spadać do ok. -11/-14°C. W kotlinach górskich temperatura może spadać do -15/-20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie bardzo wysokie ok. 1041 hPa.

We WTOREK [07.02.2023] przewiduję w woj. śląskim przeważnie zachmurzenie duże i całkowite. Tylko lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Temperatura maksymalna około -1/-3°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie dość stabilne i nadal bardzo wysokie ok. 1041-1042 hPa.

We wtorek wieczorem ukaże się najnowsza kilkudniowa prognoza pogody, na którą już teraz zapraszam 😉