Prognoza pogody na wtorek

Poniedziałek przyniósł nam ciąg dalszy termicznego przedwiośnia, ale też i wzrost prędkości wiatru. Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać ze strony aury we wtorek. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z poniedziałku na wtorek – w całym województwie śląskim przewiduję zachmurzenie przeważnie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie w drugiej części nocy.

To będzie dość ciepła, ale jednocześnie wietrzna noc. Temp. min. wyniesie ok. 6/8°C, a zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do ok. 50-70 km/h. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1010 hPa.

We WTOREK [21.02.2023] – w ciągu dnia przewiduję w całym regionie zachmurzenie całkowite ☁️ oraz duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Miejscami występować będą przelotne opady deszczu 🌧️ zwłaszcza przed południem.

Wciąż napływać będzie do nas powietrze polarno-morskie ciepłe znad Atlantyku, w związku z tym przewiduję po południu temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z zachodu oraz północnego zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1017 hPa.

We wtorek wieczorem zapraszam Was na najnowszą kilkudniową prognozę pogody 🙂