Prognoza pogody na wtorek

Za nami chłodny poniedziałek. Woj. śląskie znowu należało do najzimniejszych w Polsce w temp. maksymalną zaledwie 10/13°C.

W tym samym czasie na północy kraju temperatura wzrosła miejscami prawie do 20°C. A co nas czeka we wtorek? Oto szczegółowa prognoza 24h.

NOC z poniedziałku na wtorek – w całym regionie bez opadów. Zachmurzenie najwyżej małe, a w większości woj. śląskiego niebo będzie wręcz bezchmurne 🌖 i gwiaździste 🌌

Zimno. Temperatura minimalna we wtorkowy poranek wyniesie ok. 0/3°C, a lokalnie możliwe będą przymrozki, zwłaszcza przy gruncie. Więcej informacji na ten temat w tym osobnym 👉ostrzeżeniu. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1027 hPa.

WTOREK [09.05.2023] – w całym regionie będzie od rana słonecznie 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie najwyżej do małego lub umiarkowanego 🌤️ Oczywiście bez opadów.

Mimo zalegającego nad nami wciąż powietrza arktycznego temperatura, dzięki silnej operacji słonecznej, wrośnie po południu do ok. 14/16°C, a więc będzie o kilka stopni cieplej niż w poniedziałek. Wiatr niestety umiarkowany i dość silny ze wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1020 hPa.

Już teraz zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody, która ukaże się we wtorek wieczorem.