Prognoza pogody na wtorek

Poniedziałek przyniósł w woj. śląskim kilkustopniowy spadek temperatury w porównaniu do weekendu. Temperatura tylko lokalnie dobijała ledwo do 20°C. W tym samym czasie na północnym zachodzie Polski było gorąco, bo nawet 26°C.

Co nas czeka we wtorek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

NOC z poniedziałku na wtorek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie najwyżej małe. W sporej części regionu niebo będzie bezchmurne. Księżyc zbliża się do nowiu🌘 Bez opadów.

To będzie bardzo chłodna noc, gdyż napłynie do nas powietrze arktyczno-kontynentalne. Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 4/8°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Ciśnienie ok. 1019 hPa.

WTOREK [13.06.2023] – zachmurzenie zmienne od małego po duże z przejaśnieniami ⛅ W większości regionu bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu.

Nastąpi dalsze ochłodzenie. Temp. max. po południu ok. 15/19°C, a więc kiepsko jak na okres z najdłuższymi dniami w roku. Wiatr słaby i umiarkowany cały czas z północnego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

We wtorek wieczorem ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa, na którą już teraz zapraszam 🙂