Prognoza pogody na wtorek

Za nami gorący poniedziałek. Zgodnie z moją wczorajszą prognozą po południu w woj. śląskim zanotowano 26/28°C A gdzie było najcieplej? W Słubicach, czyli na granicy polsko-niemieckiej, gdzie przed samym frontem temperatura wzrosła do 31°C

Przed nami jednak zmiana pogody, w tym m.in. temperatury. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie początkowo małe, później stopniowo wzrastające od zachodu do dużego i całkowitego. W drugiej części nocy oraz nad ranem na przechodzącym froncie chłodnym wystąpią w całym regionie opady deszczu 🌧️

Miejscami pojawią się burze ⛈️ które mogą nas obudzić. W czasie burz opady będą dość intensywne do kilkunastu litrów na m2. Lokalnie możliwy niewielki grad.

Noc będzie dość ciepła. Temperatura min. wyniesie ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz chwilami porywisty, najpierw z południa, ale po przejściu frontu zmieni kierunek na zachodni. Ciśnienie ok. 1012 hPa.

WTOREK [27.06.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po małe 🌤️ Rano wystąpią jeszcze miejscami zanikające opady, natomiast po południu i wieczorem lokalnie może przelotnie pokropić.

Będzie o kilka stopni chłodniej, gdyż za wspomnianym frontem napłynie do nas świeże powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temperatura max. po południu wyniesie ok. 19/22°C.

Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do ok. 55 km/h, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015 hPa.

Wstępna prognoza na kolejne dni znajduje się TUTAJ