Prognoza pogody na wtorek

Za nami chłodny i okresami deszczowy poniedziałek. W Katowicach, które były najchłodniejszym miastem wojewódzkim w Polsce, temperatura maksymalna wyniosła zaledwie 16°C. No cóż, można powiedzieć, że zamiast sierpnia mamy na razie październik.

Jaką aurę zafunduje nam wtorek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z poniedziałku na wtorek – w całym regionie zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️

Dość chłodno. Temperatura minimalna rano ok. 10/12°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1015 hPa.

WTOREK [08.08.2023] – rano zachmurzenie małe 🌤️ i umiarkowane, później wzrośnie do dużego z przejaśnieniami 🌥️ Opady deszczu 🌧️ możliwe będą tylko miejscami i będą mieć charakter przelotny.

Temperatura wciąż nie będzie przypominać lata, gdyż na termometrach zobaczymy maksymalnie ok. 18/19°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015 hPa.

We wtorek wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę, w której napiszę, co nas czeka wstępnie do końca tygodnia 😉