Prognoza pogody na wtorek

Za nami gorący poniedziałek z opadami i burzami głównie na południu regionu, czyli w Beskidach. Co nas czeka we wtorek? Oto szczegóły.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w województwie śląskim będzie się zmieniać od dużego po małe. Miejscami niebo stanie się bezchmurne. Początkowo w górach lokalnie wystąpią zanikające opady i burze. Poza tym bez deszczu.

Noc ciepła. Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 16/19°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1020 hPa.

WTOREK [22.08.2023] – przez większość dnia na przeważającym obszarze naszego regionu zachmurzenie będzie małe oraz umiarkowane ⛅ i bez opadów. Dopiero pod wieczór miejscami pojawią się opady oraz burze ⛈️ w czasie których mocniej poleje. Lokalnie możliwy również grad.

Niestety w dalszym ciągu z uwagi na dość trudną sytuację atmosferyczną i słaby przepływ powietrza, precyzyjne prognozowanie tych zjawisk jest bardzo trudne. Wciąż będzie gorąco i duszno. Temp. max. ok. 28/30°C. Wiatr słaby z południowego wschodu, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie 1020-1017 hPa.

We wtorek zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową.