Prognoza pogody na wtorek

Poniedziałek zafundował nam piękną słoneczną i gorącą pogodę z temperaturą maksymalną ok. 25/27°C. We wtorek czeka nas duża zmiana. Oto szczegóły.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie będzie od zachodu stopniowo wzrastać do dużego i całkowitego ☁️ w związku z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Atlantyku. W drugiej części nocy oraz nad ranem przyniesie on w większości regionu opady deszczu 🌧️

Temperatura minimalna dość wyrównana ok. 17°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu, a za frontem skręci na zachodni. Ciśnienie spadnie do ok. 1008 hPa.

WTOREK [19.09.2023] – od rana zachmurzenie całkowite ☁️ po południu przechodzące od zachodu w duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ Późnym popołudniem deszcz będzie padać już tylko miejscami.

Ochłodzi się o około sześć stopni w porównaniu do poniedziałku. Temp. max. wyniesie po południu ok. 19/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1014 hPa.

We wtorek wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody 😉