Prognozy coraz bardziej szokujące!

Kwiecień zaczął się zapowiadanym totalnym załamaniem pogody. Po wielu słonecznych i suchych dniach, jakie zafundował nam marzec, z południa nadszedł bardzo wilgotny niż genueński z dość obfitymi opadami.

Jednocześnie niż ten zaciąga z północy zimne powietrze pochodzenia arktycznego, dlatego też opady deszczu zamieniły się w śnieg. Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się zatem biało. Szczegóły prognozy na sobotę i niedzielę [2-3 kwietnia 2022] znajdują się TUTAJ

Co nas czeka po tym białym weekendzie? No niestety nie mam dla Was dobrych wiadomości. Skandynawski wyż we współpracy z niżem, który przemieści się nad Rosję, ściągną w naszym kierunku lodowate powietrze arktyczno-kontynentalne z dalekiego północnego wschodu, aż z Syberii, czego efektem będą spadki temperatury nocami i rano nawet do ok. -20°C, a w mrozowiskach -25°C!

W ciągu dnia mróz dzięki operacji słonecznej będzie oczywiście słabszy ok. -5/-8°C Niewykluczone, że całodobowe mrozy pozostaną z nami na dłużej, co najmniej do połowy kwietnia.

Jest to prognoza wstępna. Jej aktualizacji dokonam w sobotę 2 kwietnia 2022. Koniecznie zajrzyjcie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne