Przed nami zmiany w pogodzie

Prognoza może ulec pewnym modyfikacjom z uwagi na falowanie frontu nad woj. śląskim.

W PIĄTEK [19-08-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże ☁️ Późnym popołudniem punktowo mogą pojawić się pierwsze opady ⛈️ To będzie upalny dzień. Temp. max. ok. 31/34°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę o woj. śląskie otrze się falujący front, na którym wzrośnie zachmurzenie do dużego oraz całkowitego i pojawią się opady oraz lokalne burze ⛈️ W czasie burz możliwe intensywne opady deszczu, a punktowo również grad. Temp. min. ok. 17/20°C. Wiatr ze zmiennych kierunków, w czasie burz porywisty.

Więcej na temat burz w tym osobnym OSTRZEŻENIU

W SOBOTĘ [20-08-2022] – zachmurzenie zmienne od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu i burze ⛈️ Temp. max. ok. 25/28°C, a więc gorąco, ale już nie upalnie. Wciąż jednak będzie parno. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1010-1012 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ Lokalnie możliwe burze 🌩️ Temp. min. ok. 16/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [21-08-2022] – pogodę w woj. śląskim kształtować będzie nadal pofalowany front, na którym przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ oraz całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie na zachodzie regionu, gdyż front nieco się cofnie w tym kierunku. Lokalnie niewykluczone burze ⛈️ w czasie których może mocno polać. Dalsze ochłodzenie. Temp. max. ok. 19/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1011-1013 hPa.

Przypomnę jeszcze raz, że z uwagi na obecność nad woj. śląskim falującego frontu, prognoza może uleć modyfikacjom. Na koniec zapraszam na najnowszą – moim zdaniem bardzo interesującą – 👉CIEKAWOSTKĘ 😀