Czekają nas częste zmiany w pogodzie

Co nas czeka w pogodzie w przedświątecznym tygodniu grudnia? Oto szczegóły

PONIEDZIAŁEK [18.12.2023] – będziemy pod wpływem rozległego wyżu FIONA znad południowo-zachodniej Europy. Przez cały dzień praktycznie w całym woj. śląskim będzie słonecznie ☀️ Zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ jedynie na północy regionu w okolicach Częstochowy po południu pojawi się więcej chmur.

Temp. max. w woj. śląskim wyniesie ok. 9/11°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie nadal dość wysokie 1030-1028 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorekzachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 1/4°C, jedynie w rejonie Bielska-Białej będzie o kilka wyższa. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i południa. Ciśnienie będzie spadać do 1023 hPa.

WTOREK [19.12.2023]zachmurzenie od małego 🌤️ na południu regionu po duże z przejaśnieniami 🌥️ na północy, tak więc Słońce również się pokaże. Bez opadów. Temp. max. ok. 9/11°C. Pod górami, gdzie pojawi się wiatr halny, może być jeszcze nieco wyższa. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1015 hPa.

NOC z wtorku na środęod północnego zachodu nasunie się front atmosferyczny. Zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać całkowitego ☁️ aż do wystąpienia dość mocnych opadów deszczu ☔ lub deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temp. min. ok. 2/4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1010 hPa.

ŚRODA [20.12.2023]zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z opadami deszczu ☔ a w górach śniegu. Największe opady wystąpią przed południem. Temp. max. ok. 3/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

Przed nami zatem słoneczny początek tygodnia, a potem deszcz. W drugiej połowie tygodnia czeka nas dodatkowo silny wiatr z zachodu w związku z pojawieniem się głębokiego ośrodka niżowego nad Bałtykiem. Prognozę będę oczywiście aktualizował, dlatego zaglądajcie na stronę.

Na szczegóły dotyczące pogody w czasie świąt poczekajmy jeszcze kilka dni.