Przed nami gorąco-upalny weekend [MAPKA]

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND DLA WOJ. ŚLĄSKIEGO

W sobotę zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Po południu w większości regionu bezchmurne niebo ☀️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 25/27°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie z 1024 do 1017 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ w woj. śląskim bez opadów z bezchmurnym niebem 🌓 Temp. min. ok. 15/18°C, a więc noc będzie ciepła. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W NIEDZIELĘ [19-06-2022] OD RANA DO WIECZORA bez opadów i bezchmurne niebo! ☀️ W tym dniu w woj. śląskim pojawi się pierwszy upał w tym roku. Temp. max. po południu ok. 29/31°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu i południa. Ciśnienie nadal będzie wolno spadać do ok. 1010 hPa.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND DLA CAŁEJ POLSKI

SOBOTA [18-06-2022] – od zachodu za frontem ciepłym będą postępować rozpogodzenia, jedynie w pierwszej części dnia na północy i wschodzie Polski zachmurzenie będzie duże. W większości kraju bez opadów, tylko na krańcach północnych i północno-wschodnich gdzieniegdzie może początkowo pokropić. Z południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze. Przy potężnej operacji słonecznej na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim wystąpi pierwszy w tym roku upał. W tej części kraju temperatura wzrośnie do ok. 31/33°C. Na pozostałym obszarze od 20 do 29°C.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Temperatura maksymalna przewidywana na sobotę 18-06-2022

NIEDZIELA [19-06-2022] – to będzie najcieplejszy dzień od początku roku! W większości kraju słonecznie ☀️ i bez opadów. Jedynie o krańce północne kraju zahaczy front z chmurami i lokalnymi opadami. Na przeważającym obszarze wystąpi upał, czyli temperatura osiągnie lub przekroczy 30°C. Największy upał pojawi się w centrum, na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce 32/37°C. Najchłodniej nad samym morzem poniżej 20

NIEDZIELA [19-06-2022] – to będzie najcieplejszy dzień od początku roku! W większości kraju słonecznie ☀️ i bez opadów. Jedynie o krańce północne kraju zahaczy front i tam pojawi się trochę więcej chmur, ale na ogół jeszcze bez opadów. Na przeważającym obszarze Polski wystąpi upał, czyli temperatura osiągnie lub przekroczy 30°C. Największy upał pojawi się standardowo w pasie centralnym i na zachodzie kraju 32/37°C. Najchłodniej nad samym morzem poniżej 20°C.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Temperatura maksymalna przewidywana na niedzielę 19-06-2022