Przed nami jesienna środa

Wtorek przyniósł nam kolejną dawkę opadów i ochłodzenie o około 6 stopni w porównaniu do niedzieli i poniedziałku. W środę czeka nas termiczna jesień. Zapraszam na razie na szczegóły prognozy 24h.

NOC z wtorku na środę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu. Bardzo lokalnie może zagrzmieć.

Temperatura około 14/16°C. Wiatr powieje na ogół słabo ze zmiennych kierunków, a ciśnienie będzie stabilne ok. 1003 hPa.

ŚRODA [26.07.2023] – zachmurzenie w całym województwie śląskim będzie całkowite z opadami deszczu ☔ które miejscami będą mieć charakter ciągły 🌧️🌧️

Zrobi się bardzo chłodno. Po południu na termometrach zobaczymy zaledwie około 12/14°C. Będzie zatem aż o 15-17 stopni chłodniej w porównaniu do niedzieli czy poniedziałku. Zapanuje w zasadzie termiczna jesień. Nasz regon będzie należał do najchłodniejszych w Polsce.

Do tego powieje umiarkowany, a przejściowo również dość silny wiatr z północnego zachodu, który jeszcze bardziej obniży temperaturę odczuwalną. Ciśnienie będzie rosnąć do 1012 hPa.

Kiedy wróci gorące lato? Na to pytanie odpowiem jeszcze dzisiaj wieczorem w najnowszej prognozie w tej zakładce