Przed nami mroźna noc!

Za nami zimowy wtorek, który przyniósł zapowiadane przelotne i intensywne opady śniegu ❄️ W krótkich przerwach między kolejnymi śnieżycami Słońce zdołało podnieść temperaturę jedynie do 1/3°C.

Przed nami z kolei bardzo mroźna noc, jak na końcówkę marca, miejscami mróz może być nawet dwucyfrowy! Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z wtorku na środę – na południu regionu początkowo zanikające opady śniegu, na pozostałym obszarze już bez opadów. Chmur będzie z każdą godziną ubywać aż do zachmurzenie małego, a nawet bezchmurnego nieba 🌓

UWAGA: To będzie mroźna noc! Temperatura minimalna rano wyniesie od -4 do -8°C. Przy gruncie o kilka stopni chłodniej i tu może pojawić się nawet mróz dwucyfrowy. Najchłodniej będzie w tzw. mrozowiskach oraz w kotlinach górskich, gdzie kilkanaście stopni mrozu może pojawić się nawet na standardowej wysokości 2 metrów nad gruntem. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.

W ŚRODĘ [29.03.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w województwie śląskim będzie małe i umiarkowane 🌤️ i jedynie miejscami wzrastające do dużego. Nigdzie nie spodziewam się opadów.

To rześkie arktyczne powietrze, które napłynęło do nas aż z okolic bieguna północnego, zostanie ogrzane dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej do ok. 7/9°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie zacznie delikatnie spadać do ok. 1019 hPa.

Jaką pogodę przyniosą kolejne dni, czy wróci ciepła wiosna? O tym przeczytacie w tej PROGNOZIE