Przed nami piękny weekend, ale…

Do Polski napływa suche i chłodne powietrze polarno-kontynentalne ze wschodu. Jakiej pogody możemy się w związku z tym spodziewać w piątek oraz WEEKEND?

Miniona noc z czwartku na piątek była bardzo zimna, jak na drugą dekadę marca. W woj. śląskim zanotowano -6/-10°C, a na wschodzie Polski temperatura spadła nawet do -12°C, co przedstawia poniższa grafika.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Tak zimno było w piątek [11-03-2022] około wschodu Słońca

Zamiast zapowiadanej przez pewne portale wyjątkowo wczesnej wiosny, która miała przyjść już pod koniec lutego, mamy przedłużającą się termiczną zimę w marcu. Plusem jest świecące z każdym dniem coraz wyżej i mocniej Słońce, które stara się ogrzać to zimne powietrze. Co nas czeka w najbliższy weekend?

W PIĄTEK [11-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym regionie bezchmurne niebo 🌞 i tym samym oczywiście bez opadów. Temperatura po bardzo mroźnym poranku wzrośnie po południu ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 4-5 stopni. Ciśnienie wysokie i stabilne ok. 1035-1033 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ w całym woj. śląskim bez opadów. Bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nadal zimno. Temp. min. w sobotni poranek wyniesie ok. -5/-10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

W SOBOTĘ [12-03-2022] W CIĄGU DNIA bezchmurnie 🌞 lub najwyżej małe zachmurzenie w postaci wysokich i cienkich chmur pierzastych. Bez opadów. Temp. max. ok. 6/8°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie 1033-1030 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ w całym regionie bez opadów i na ogół bezchmurnie. Temp. min. w niedzielny poranek ok. -3/-8°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W NIEDZIELĘ [13-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim bezchmurnie 🌞 albo najwyżej małe zachmurzenie. Nadal bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie ok. 1028 hPa.

Podsumowując, przed nami, słoneczny weekend, z małym „ale” w postaci mroźnych nocy i poranków. Pamiętajcie o tym 😉

Na koniec ciekawostka dla tych, którzy jeszcze nie czytali 😉 Co by się stało, gdyby wyż znad Rosji uderzył na Polskę w środku zimy? Odpowiedź w tym 👉ARTYKULE 😉