Nadchodzi deszczowy Zachariasz

Jak na razie sierpień nie ma nic wspólnego z gorącym latem. W najbliższych dniach czeka nas jednak dużo większe pogorszenie pogody.

Zapraszam na aktualizację najnowszej kilkudniowej prognozy pogody.

PIĄTEK [04.08.2023] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ zwłaszcza na południu regionu, po duże i umiarkowane ⛅ na pozostałym obszarze. Deszcz pokropi tylko przejściowo i głównie na południu woj. śląskiego. Poza tym na ogół bez opadów.

Temperatura max. ok. 21/24°C. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie będzie w miarę stabilne w pobliżu 1012 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie duże do całkowitego. Nad ranem z południa nasunie się strefa opadów deszczu 🌧️ Będą one związane z niżem ZACHARIASZ o rodowodzie śródziemnomorskim, który z południa Europy będzie podążać w naszym kierunku.

Temperatura minimalna ok. 16/17°C. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu, jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Ciśnienie zacznie wolno spadać.

SOBOTA [05.08.2023] – przez cały dzień zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ gdyż pogodę będzie kształtować pofalowany front wspomnianego deszczowego niżu z południa Europy. Rano w całym regionie będzie padać 🌧️ Później w ciągu dnia wystąpi dłuższa przerwa w opadach ☁️ ale wieczorem od południa nasunie się kolejna strefa deszczu 🌧️ i burz ⛈️

Temperatura max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i zmieni kierunek na północny. Ciśnienie będzie spadać do 1006 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – w całym regionie zachmurzenie całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. Temp. rano ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie spadnie do 1000 hPa.

NIEDZIELA [06.08.2023] – w całym woj. śląskim zachmurzenie będzie duże i całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ które mogą mieć nawet charakter intensywny oraz ciągły 🌧️🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. Z powodu bardzo wysokiej wilgotności wystąpią zamglenia.

Zrobi się chłodno. Po południu będzie nawet chłodniej niż w nocy, gdyż temperatura wyniesie zaledwie ok. 14/16°C. Dodam, że w tym samym czasie na północnym wschodzie Polski, m.in. w Suwałkach i Białymstoku, pojawi się ponad 30-stopniowy upał, a więc będzie o prawie 20 stopni cieplej niż u nas!

No cóż, po długiej serii słonecznych weekendów, jakie mieliśmy w lipcu, tym razem pora na weekend bardziej pochmurny i czasami deszczowy.

UWAGA: prognozę będę na bieżąco aktualizować, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna.