Zbliża się wczesna zima

Pierwsza połowa listopada obeszła się z nami łagodnie. Temperatura była dużo wyższa niż średnia wieloletnia. Przed nami jednak spore zmiany. Zapraszam na szczegóły prognozy.

W ŚRODĘ [16-11-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu 🌧️ lub mżawki. Temp. max. ok. 7/9°C, a na północy regionu ok. 4°C. Po południu i wieczorem będzie spadać. Wiatr początkowo słaby i zmienny, wieczorem umiarkowany przechodzący w północno-wschodni i wschodni. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1005 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią niewielkie opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. min. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu.

W CZWARTEK [17-11-2022] – zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie możliwe będą słabe opady deszczu lub śniegu, a w górach samego śniegu. Chłodno. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 4 stopnie. Ciśnienie stabilne ok. 1005 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią niewielkie opady deszczu przechodzące w śnieg ❄️ tak więc piątkowy poranek może być gdzieniegdzie lekko biały. Temperatura min. 1/-1°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W PIĄTEK [18-11-2022] – zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu ❄️ Temp. max. ok. -1/+1°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i północnego-wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie zacznie rosnąć do ok. 1007 hPa.

Prognoza na WEEKEND ukaże się w czwartek wieczorem, ale już teraz ostrzegam, że przydadzą się zimowe płaszcze.

UWAGA: prognozę będę aktualizował, bo mogą jeszcze zajść zmiany, zwłaszcza jeśli chodzi o położenie wspomnianego frontu w piątek. Na koniec tradycyjnie zapraszam na ciekawostkę – TUTAJ 😃

PODOBNE ARTYKUŁY

Previous
Next