Przed nami załamanie pogody 💧🌩️🌀❄️🌤️⛄

Po kolejnym dość słonecznym weekendzie od poniedziałku czeka nas diametralna zmiana pogody. Pojawi się deszcz, śnieg, silny wiatr, burza, wystąpią duże wahania ciśnienia oraz zmiany temperatury między plusem a minusem. Zapraszam na orientacyjną prognozę pogody na najbliższe dni.

W PONIEDZIAŁEK [17.01.2022] W CIĄGU DNIA z północy na południe będzie się przemieszczać chłodny front atmosferyczny związany z aktywnym ośrodkiem niżowym. W całym województwie śląskim wystąpią różnorodne opady, od deszczu 💧 przez deszcz ze śniegiem po sam śnieg ❄️ możliwa również krupa śnieżna, a nawet burza ⚡ W Beskidach będzie padać sam śnieg. Późnym popołudniem po przejściu frontu od północy zacznie się przejaśniać i ochładzać. Temp. max. ok. 2/3°C. Wystąpią szybkie zmiany ciśnienia: najpierw spadek z 1020 do 1012, a potem ponowny wzrost do 1027 hPa.

UWAGA: będzie dość mocno wiać z zachodu i północnego zachodu. W woj. śląskin najmocniej w godzinach 10-14. Dla całego kraju wydałem to osobne 👉 OSTRZEŻENIE

W NOCY Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK [17/18.01.2022] opady śniegu w większości regionu już zanikną i miejscami pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia 🌛 Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu.

WE WTOREK [18.01.2022] W CIĄGU DNIA przewiduję zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Temperatura maksymalna ok. -1/1°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1035 hPa.

W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ [18/19.01.2022] bez opadów z zachmurzeniem od umiarkowanego po całkowite. Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W ŚRODĘ [19.01.2022] W CIĄGU DNIA bez opadów z zachmurzeniem od całkowitego ☁️ po umiarkowane 🌤️ Temp. max. po południu ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie będzie szybko spadać do 1017 hPa.

Od CZWARTKU pogoda będzie już zdecydowanie zimowa 🌨️ ale o szczegółach napiszę w kolejnej prognozie kilkudniowej, która ukaże się we wtorek. Czytelników, których ominęły moje ostatnie ciekawostki zapraszam jeszcze na:

👉SAMOLOT PRZECIĄŁ CHMURY

👉METEOR PRZELECIAŁ NAD ŚLĄSKIEM

👉TSUNAMI PO SOBOTNIEJ ERUPCJI WULKANU