Przed nami zmiany temperatury

Trwa lekka zima z całodobową ujemną temperaturą, ale śniegu wciąż jak na lekarstwo, gdyż w większości regionu pokrywy śnieżnej nie ma w ogóle, a w miejscowościach górskich jej grubość wynosi najwyżej kilka centymetrów. W najbliższych dniach czekają nas zmiany w temperaturze.

W ŚRODĘ [12.01.2022] W CIĄGU DNIA na ogół bez opadów. Zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ lub duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Temp. max. po południu ok. -2/-4°C. Wiatr słaby z kierunków północnych, a wieczorem zachodnich. Ciśnienie wysokie i stabilne ok. 1035-1037 hPa.

W NOCY ZE ŚRODY NA CZWARTEK [12/13.01.2022] zachmurzenie od dużego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy słaby śnieg lub marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temperatura w nocy zamiast spadać znacznie wzrastać i rano będzie około -2/0°C

W CZWARTEK [13.01.2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie duże i całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą słabe opady śniegu lub mżawki, początkowo lokalnie marznącej powodującej gołoledź. Nastąpi dalsze ocieplenie w związku z napływem powietrza polarno-morskiego. Temp. max. po południu wyniesie ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie zacznie wolno spadać z 1035 do 1029 hPa.

W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK [13/14.01.2022] zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Miejscami pojawią się mgły, gdyż wzrośnie wilgotność powietrza. Temp. min. ok. -1/1°C. Wiatr umiarkowany z zachodu.

W PIĄTEK [14.01.2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie znowu duże i całkowite ☁️ Przez większość dnia bez opadów, dopiero pod wieczór możliwe będą lokalnie słabe opady głównie deszczu. Temp. max. wieczorem ok. 2/4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu będzie obniżał temp. odczuwalną o 5-6 stopni. Ciśnienie spadnie do ok. 1025 hPa.

Podsumowując, w najbliższych dniach czeka nas ocieplenie i wzrost temperatury powyżej zera. W CZWARTEK ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa obejmująca cały najbliższy weekend 🙂