Co przyniesie weekend?

Trwa skrajnie suchy marzec. Pogodę w tym miesiącu zdominowały układy wysokiego ciśnienia, dzięki którym od wielu dni utrzymuje się sucha i słoneczna aura z dość dużymi dobowymi wahaniami temperatury. Szczególną sytuację mieliśmy w środę na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Ten ewenement opisałem w tym osobnym 👇ARTYKULE

Po wielu dniach pogodowej nudy zbliżają się pewne zmiany, które szczegółowo opisuję w poniższej kilkudniowej prognozie pogody dla woj. śląskiego.

W PIĄTEK [25-03-2022] od rana bezchmurnie 🌞 jedynie po południu i wieczorem lokalnie pojawi się trochę chmur, ale padać nie będzie. Temp. max. po południu ok. 14/16°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1027-1029 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ w całym woj. śląskim bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 2/-2°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i zachodu.

W SOBOTĘ [26-03-2022] od rana sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane 🌤️ i bez opadów. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem od północy nasunie się chłodny front atmosferyczny, na którym zachmurzenie wzrośnie do całkowitego ☁️ i miejscami wystąpią na ogół słabe opady deszczu 🌧️ Temp. max. po południu ok. 15/17°C. Wiatr już nie słaby, lecz umiarkowany z zachodu, po przejściu frontu wieczorem skręcający na północny.

Nie grozi nam żadna wielka wichura. Niektóre portale jak zwykle niepotrzebnie straszą. Maksymalne porywy dojdą do ok. 60 km/h. Nie ma mowy o 100 km/h. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia w zakresie 1025-1030 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ początkowo pochmurno z zanikającymi lokalnymi opadami. Po przejściu frontu od północy zacznie się przejaśniać 🌛 Temp. min. rano ok. 1/-3°C. Wiatr umiarkowany do słabego z kierunków północnych.

W NIEDZIELĘ [27-03-2022] od rana sporo Słońca 🌤️ na niebie pojawią się jedynie cienkie i niegroźne chmury piętra wysokiego. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 9/11°C, a więc dużo chłodniej niż w sobotę. Wiatr słaby przeważnie z kierunków wschodnich. Ciśnienie najpierw wzrośnie do 1035 hPa, a następnie zacznie lekko spadać.

CO ZE ZMIANĄ CZASU?

Kiedy zmieniamy czas, po co w ogóle to robimy i do kiedy będziemy zmieniać czas? O tym szczegółowo napisałem w dziale „Ciekawostki” w artykule 👉ZMIANA CZASU