Przed nami zmiany w pogodzie

Pierwsze dni listopada przyniosły nam dość słoneczną pogodę i wysoką temperaturę. Co nas czeka w kolejnych dniach ostatniego jesiennego miesiąca? Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni.

W PIĄTEK [04-11-2022] – zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Z zachodu dotrze front atmosferyczny przynosząc późnym popołudniem lokalnie, a wieczorem już w całym regionie opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 13/14°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1005 hPa.

NOC z piątku na sobotę będzie pochmurna. Przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. W większości regionu spadnie deszcz 🌧️ głównie w pierwszej części nocy. Temp. min. ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zmiennych kierunków.

W SOBOTĘ [05-11-2022] – w całym woj. śląskim będzie zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ największe na południu i wschodzie regionu. Temp. max. ok. 8/10°C, czyli taka sama, jak rano. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie szybko rosnąć z 1005 do 1020 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią jeszcze opady deszczu 🌧️ głównie w południowej części woj. śląskiego. Lokalnie utworzą się mgły. Temp. min. ok. 1/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i północy.

W NIEDZIELĘ [06-11-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół już bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby najpierw z północy, potem ze wschodu. Ciśnienie w zakresie 1021-1016 hPa.

Prognozę w razie zmian będę jeszcze aktualizował w piątek, tak więc warto zaglądać i sprawdzać 😉