Jaka pogoda na weekend?

Powoli zbliża się koniec listopada. Przed nami ostatni jego weekend. Sprawdźmy zatem, jakiej aury możemy spodziewać się w ciągu najbliższych trzech dni.

PROGNOZA NA PIĄTEK [26.11.2021] – w całym regionie zachmurzenie całkowite ☁️ Z południa nasunie się strefa ciągłych opadów deszczu 🌧️ przechodzących w opady deszczu ze śniegiem, a wieczorem w wielu miejscach również ŚNIEGU 🌨️ zwłaszcza w zachodniej części regionu. Okresami opady będą intensywne. Szczegółowe informacje wraz z mapą opadów zamieszczone są w tym 👉ostrzeżeniu meteorologicznym

Temperatura minimalna rano jak i maksymalna w ciągu dnia będzie praktycznie taka sama i wyniesie ok. 2°C. Wieczorem w czasie opadów śniegu spadnie do około 0/1°C, dlatego też miejscami pojawi się pierwsza w tym sezonie pokrywa śnieżna. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spadnie z 1007 do 992 hPa.

PROGNOZA NA SOBOTĘ [27.11.2021] – poranek będzie w wielu miejscach biały, zwłaszcza w zachodniej części woj. śląskiego. W ciągu dnia przejściowo pojawią się przejaśnienia ⛅ i padać nie będzie. Późnym popołudniem oraz wieczorem zachmurzenie ponownie wzrośnie do całkowitego i wtedy miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ lub śniegu z deszczem.

Temp. min. rano ok. -1/1°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 2/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie 997 hPa.

PROGNOZA NA NIEDZIELĘ [28.11.2021] – zachmurzenie duże i całkowite. Okresami wystąpią opady głównie deszczu 🌧️ a na zachodzie i północy regionu także śniegu. Temp. min. rano ok. 0/-3°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 0/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Ciśnienie ok. 995 hPa.