Sezon grzewczy zaczniemy wcześniej

W kalendarzu mamy jeszcze lato, ale pogoda w najbliższych dniach nie będzie przypominać najcieplejszej pory roku. Co nas czeka do końca drugiej dekady września? Oto orientacyjna prognoza pogody.

W ŚRODĘ [14-09-2022] – zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ ale dopiero po południu i głównie w centralnej oraz południowej części woj. śląskiego. Temp. max ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 1003 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek w całym woj. śląskim pochmurno. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [15-09-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi przejaśnieniami 🌥️ Okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie ok. 1000-1005 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby z zachodu.

W PIĄTEK [16-09-2022] – zachmurzenie zmienne od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temp. max. ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1006-1008 hPa.

A co dalej? Wiele wskazuje na to, że do końca drugiej dekady września o powrocie ciepłej pogody nie ma w ogóle mowy, wręcz przeciwnie, pogłębi się chłodna cyrkulacja i dni oraz noce staną się dużo chłodniejsze. Nie zabraknie też opadów deszczu. W mniejszych budynkach zrobi się na tyle chłodno, że trzeba będzie zacząć sezon grzewczy.

W czwartek ukaże się kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej, w tym szczegółowa prognoza na WEEKEND. Tymczasem zapraszam chętne osoby do drugiej części mojego warsztatu meteorologicznego:

👉TUTAJ