Zimowa prognoza na wtorek

Po stosunkowo ciepłym weekendzie poniedziałek przyniósł nam wyraźny spadek temperatury, ale przed nami znacznie gorszy wtorek. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z poniedziałku na wtorek – w województwie śląskim pojawią się przejściowo rozpogodzenia 🌓 i dopiero nad ranem zachmurzenie zacznie ponownie rosnąć. Wtedy też miejscami poprószy śnieg ❄️

To będzie zimna noc, gdyż temperatura minimalna wyniesie ok. -2/-5°C. Lokalnie w mrozowiskach może być jeszcze ciut zimniej. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa.

We WTOREK [28.03.2023] – niestety poczujemy powiew zimy. Wszystko za sprawą niżu KHUSRU, którego centrum znajdzie się nad Ukrainą. Zaciągnie on do naszego kraju z północy zimne arktyczne powietrze aż z okolic bieguna północnego!

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie się zmieniać między całkowitym ☁️ a umiarkowanym 🌥️ W większości regionu wystąpią przelotne opady śniegu ❄️ lub krupy śnieżnej. Opady chwilami mogą być intensywne. Niewykluczone, że miejscami krajobrazy nawet się zabielą! To będzie zimny dzień z temperaturą maksymalną najwyżej ok. 1/3°C.

Północno-zachodni wiatr niestety będzie dość silny w porywach do 50-75 km/h, powodując w czasie opadów zawieje śnieżne. Ciśnienie wzrośnie o ok. 10 hPa do 1025 hPa.

We wtorek wieczorem zapraszam Was na najnowszą prognozę kilkudniową 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne