Po weekendzie spadek temperatury

Kończymy dwutygodniowy okres pogody gorącej, upalnej i dusznej, której towarzyszyły czasami lokalne, ale dość silne burze. Temperatura przy bardzo dużej wilgotności powietrza przekraczała często 30°C. Teraz jednak czeka nas spore ochłodzenie. Oto szczegóły.

PONIEDZIAŁEK [28.08.2023] – w całym regionie dominować będzie zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu.Dużo chłodniej niż w poprzednim tygodniu. Temperatura maksymalna po południu wyniesie najwyżej 19/21°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie do 1005 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – nadal zachmurzenie duże i całkowite. O zachodnią część regionu zahaczy front niżu Denis, który połączy się z frontem innego deszczowego niżu genueńskiego ERWIN na południu Europy, przynosząc opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie północnych. Ciśnienie lekko spadnie do 1003 hPa.

WTOREK [29.08.2023] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże 🌥️ W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 🌧️ połączone lokalnie z burzami 🌩️ Miejscami opady mogą być dość silne. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr ze zmiennych kierunków słaby, jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Delikatne wahania ciśnienia między 1004 a 1000 hPa.

NOC z wtorku na środę – nadal zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu. Lokalnie może też zagrzmieć. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu. Jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Ciśnienie dość stabilne około 1005 hPa.

ŚRODA [30.08.2023] – nadal w całym regionie pochmurno. Zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Pogodę wciąż będzie kształtować front atmosferyczny. Tylko miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Dość chłodno, gdyż w ciągu dnia temperatura wyniesie zaledwie ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1007 hPa.

Jak widać, czeka nas spore ochłodzenie nawet o kilkanaście stopni, ale tak czasem bywa w naszym klimacie. We wtorek wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę, w której odpowiem na pytanie czy, a jeśli tak, to kiedy wróci słoneczne i gorące lato. Na koniec najnowsza 👉ciekawostka