Prognoza do końca pierwszej dekady listopada

ŚRODA [08.11.2023] – zachmurzenie zmienne przeważnie między całkowitym ☁️ a umiarkowanym ⛅ Przelotny deszcz możliwy będzie miejscami. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie się zmniejszać aż do praktycznie bezchmurnego nieba 🌜 Bez opadów. Chłodno. Temp. min. ok. 1/4°C. Lokalnie, zwłaszcza w zagłębieniach terenu, możliwe będą słabe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie minimalnie spadnie do 1015 hPa.

CZWARTEK [09.11.2023] – przez cały dzień sporo Słońca 🌤️ Na niebie pojawią się jedynie niegroźne, cienkie chmury piętra wysokiego, które oczywiście nie przyniosą żadnych opadów. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany z południa. Ciśnienie będzie spadać do ok. 1011 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać, ale jeszcze bez opadów. Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa. Dalszy spadek ciśnienia do ok. 1007 hPa.

PIĄTEK [10.11.2023] – zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże z przejaśnieniami 🌥️ wzrastające do całkowitego ☁️ Po południu i wieczorem w większości regionu wystąpią opady deszczu ☔ Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1005 hPa.

Kolejna kilkudniowa prognoza, obejmująca m.in. weekend, ukaże się w czwartek wieczorem 😉