Szukamy Babiego Lata

W kończącym się tygodniu prawie codziennie gdzieś padało. Wyjątkiem była sobota, która nigdzie nie przyniosła deszczu. Dobrze, że ten wyjątek przypadł akurat na pierwszy dzień weekendu 😉 Co na czeka w pogodzie po weekendzie? Zapraszam na szczegóły.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od całkowitego po małe. Przelotne opady deszczu możliwe będą tylko lokalnie. Temp. min. ok. 8/10°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

W PONIEDZIAŁEK [26-09-2022] – zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Miejscami wystąpią okresowe opady deszczu 🌧️ najwięcej na południu województwa śląskiego, m.in. w górach. Temp. max. po południu ok. 15/17°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1010 do 1005 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. Bez opadów. Rano wystąpią miejscami mgły. Temp. min. ok. 5/8°C. Wiatr słaby przeważnie z południa.

We WTOREK [27-09-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Po południu w całym regionie wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1000-1002 hPa

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 5/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W ŚRODĘ [28-09-2022] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ W ciągu dnia na ogół bez opadów, jedynie rano bardzo lokalnie może pokropić i pod wieczór w większości regionu spadnie deszcz, ale będą to opady mniejsze niż we wtorek. Temp. max. ok. 13/16°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1000 hPa.

Babiego Lata jak nie było, tak nie ma, tak więc obiecane przez niektórych ocieplenie do 20+ jest kolejnym fake newsem. Kolejna prognoza kilkudniowa we wtorek wieczorem 🙂