Trzydniowa prognoza dla woj. śląskiego

Czwartek przyniósł nam opady 🌧️ i miejscami burze 🌩️ Czy drugi weekend maja przyniesie ponowną poprawę pogody, tak jak w czasie minionej Majówki? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

W PIĄTEK [06-05-2022] zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże. Opady deszczu 🌧️ możliwe będą tylko lokalnie i głównie w południowej połowie województwa. Chłodniej niż w czwartek. Temp. max. po południu ok. 15/18°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022-1024 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ przewiduję zachmurzenie duże i umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 7/11°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

W SOBOTĘ [07-05-2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ zwłaszcza na południu po umiarkowane ⛅ i małe 🌤️ na północy. W większości regionu bez opadów, jedynie na południu (głównie w Beskidach) może padać 🌧️ na falującym froncie. Temp. max. ok. 14/20°C. Najcieplej na słonecznej północy. Wiatr słaby przeważnie z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1023-1021 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie w regionie będzie najwyżej małe 🌜 lub umiarkowane, jedynie od Bielska na południe pochmurno i deszczowo. Temp. min. ok. 6/10°C. Wiatr słaby.

W NIEDZIELĘ [08-05-2022] zachmurzenie przed południem najwyżej małe 🌤️ i bez opadów, jedynie od Bielska na południe pochmurno i początkowo mokro. Po południu miejscami wzrastające do umiarkowanego i dużego 🌥️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy punktowy deszcz. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie w zakresie 1022-1025 hPa.

Krótko mówiąc, w większości województwa czeka nas kolejny całkiem niezły weekend. A czy w maju możliwy jest upał? Przeczytaj 👉TUTAJ 😀