Trzydniowa prognoza dla woj. śląskiego

Z uwagi na falujący front i punktowe zjawiska burzowe prognoza jest dość orientacyjna i będzie na bieżąco aktualizowana. Niestety pogoda tego lata jest dość trudna do prognozowania.

ŚRODA [14.07.2021] – do Polski pierwszy raz tego lata napływa powietrze z Afryki wraz z saharyjskim pyłem, ale tylko w wyższych warstwach atmosfery, co opisałem w tej dzisiejszej ciekawostce: https://pogodadlaslaska.pl/do-polski-plynie-gora-pyl-z-sahary/

W środę woj. śląskie znajdzie się tuż przed samym frontem, który w dodatku faluje, w związku z tym zachmurzenie będzie zmienne, od małego po całkowite. Prawdopodobnie dopiero pod wieczór dotrze do naszego regionu wspomniany front z opadami deszczu i burzami. Do tych burz zostało wydane osobne ostrzeżenie meteorologiczne: https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne-na-14-15-07-2021/ Temp. max. po południu ok. 30/33°C. Wiatr przeważnie słaby ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz silniejszy. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

CZWARTEK [15.07.2021] – zmienna pogoda, zachmurzenie od całkowitego po przejściowo nawet małe. Miejscami opady deszczu, lokalnie możliwe burze, ale nie tak silne, jak w środę. Temp. max. po południu ok. 25/27°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz silniejszy. Ciśnienie wciąż dość stabilne 1010-1013 hPa.

PIĄTEK [16.07.2021] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe, a więc więcej Słońca. W większości regionu bez deszczu. Po południu tylko bardzo lokalnie możliwe punktowe opady i burze. Temp. max. po południu ok. 26/28°C, czyli gorąco. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie ok. 1015-1013 hPa. Przypomnę, że prognoza będzie aktualizowana, a przemieszczanie się opadów można na bieżąco śledzić w tej zakładce: https://pogodadlaslaska.pl/zdjecia-satelitarne/