Trzydniowa prognoza pogody ❤️

Od dobrych kilku dni pogodę w woj. śląskim kształtuje zgniły wyż, który funduje nam przede wszystkim spore zachmurzenie niskiego piętra (stratus i stratocumulus)

Czy w najbliższych dniach w pogodzie coś się zmieni? Zapraszam na szczegóły prognozy oraz na samym końcu wpisu na kolejną ciekawostkę, tym razem niestety smutną…

W PIĄTEK [27.01.2023] – nadal w całym woj. śląskim dominować będzie zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Lokalnie może pojawić się słaby opad ziarnistego śniegu ❄️ Temp. max. ok. -1/1°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – przewiduję w całym regionie zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może poprószyć niewielki śnieg. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z północnego wschodu.

W SOBOTĘ [28.01.2023] – w dalszym ciągu zachmurzenie całkowite i duże z lokalnymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze bez opadów, jedynie lokalnie słabo poprószy śnieg. Temp. max. po południu ok. -1/1°C. Wiatr słaby z północnego wschodu i północy. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1026 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Lokalnie słabo poprószy śnieg ❄️ Temp. min. będzie uzależniona od zachmurzenia i wyniesie od -2/-3°C pod chmurami do ok. -4/-6°C na obszarach, na których wystąpią większe przejaśnienia. Wiatr słaby z północy i północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [29.01.2023] – odbędzie się 31 finał WOŚP, w trakcie którego można licytować również aukcję z moim udziałem tutaj 😉 W woj. śląskim na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Zachmurzenie w regionie będzie przeważnie całkowite i duże z niewielkimi przejaśnieniami. Temp. max. ok. 0/-2°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie po południu zacznie powoli spadać.

Wstępnie dodam, że w przyszłym tygodniu czeka nas zgoła inna aura, ale o tym szczegółowo poinformuję Was w kolejnym wpisie 😉

Na koniec zapowiadana smutna CIEKAWOSTKA