Trzydniowa prognoza pogody

W SOBOTĘ [01.05.2021] – zachmurzenie całkowite i duże z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady deszczu, głównie w godzinach przedpołudniowych. Po południu w większości regionu już bez opadów. Temp. min. w nocy ok. 6/8°C. Temp. max. po południu ok. 10/12°C. Wiatr z północnego wschodu słaby i umiarkowany. Ciśnienie lekko spadnie z 1013 do 1010 hPa

W NIEDZIELĘ [02.05.2021] – zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami – głównie w południowej części województwa. Okresami będzie padać, a miejscami nawet lać. Lokalnie może zagrzmieć. Wiatr najpierw umiarkowany wschodni, po przejściu ośrodka niżowego skręci na zachodni i będzie dość silny, w porywach do 50-80 km/h. Prognoza temperatury maksymalnej dla woj. śląskiego jest tym razem niezwykle trudna, gdyż akurat przez ten region będzie przechodzić centrum niżu (o imieniu DANIEL), wokół którego różnice w temperaturze są zawsze największe. Niewykluczone, że południowa część woj. śląskiego znajdzie się przed południem dosłownie na moment w tzw. ciepłym wycinku niżu i temperatura podskoczy na chwilę do 14/16°C. Po południu jednak szybko spadnie i wszędzie będzie zaledwie ok. 10/8°C. W ciągu całej doby wystąpią gwałtowne zmiany ciśnienia: najpierw do południa spadek z 1010 do 995 hPa, potem do północy wzrost z 995 do 1012 hPa.

W PONIEDZIAŁEK [03.05.2021] – w trzecim dniu Majówki pogoda zacznie się stopniowo uspokajać. Pojawią się przejaśnienia. Opady jeśli wystąpią, to będą już tylko słabe, lokalne i przelotne. Generalnie w większości regionu bez deszczu. Temp. maksymalna po południu ok. 10/12°C. Wiatr niestety umiarkowany i dość silny z zachodu, będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 3 stopnie. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

A gdzie Majówka w Polsce będzie najbardziej słoneczna i najcieplejsza? O tym przeczytacie tu: