Trzydniowa prognoza pogody

W czwartek na pogodę w Polsce zaczął mieć wpływ rosyjski wyż. Wraz z nim napłynęło suche i chłodne (w nocy mroźne) powietrze polarno-kontynentalne. Jakiej pogody możemy się w związku z tym spodziewać do końca tego tygodnia?

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK w całym woj. śląskim bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Zimno! Temperatura minimalna rano około wschodu Słońca, czyli po godzinie szóstej, wyniesie ok. -5/-9°C, a lokalnie w mrozowiskach, takich jak np. lotnisko Katowice-Pyrzowice, możliwy będzie nawet mróz dwucyfrowy! Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W PIĄTEK [11-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym regionie bezchmurne niebo 🌞 i tym samym oczywiście bez opadów. Temperatura maksymalna po południu ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 4-5 stopni. Ciśnienie wysokie i stabilne ok. 1035-1033 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ w całym woj. śląskim bez opadów. Bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nadal zimno. Temp. min. w sobotni poranek wyniesie ok. -4/-9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

W SOBOTĘ [12-03-2022] W CIĄGU DNIA bezchmurnie 🌞 lub najwyżej małe zachmurzenie w postaci wysokich i cienkich chmur pierzastych. Bez opadów. Temp. max. ok. 6/8°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie 1033-1030 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ w całym regionie bez opadów i na ogół bezchmurnie. Temp. min. w niedzielny poranek ok. -3/-8°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W NIEDZIELĘ [13-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim niebo będzie bezchmurne 🌞 albo pojawi się najwyżej małe lub zachmurzenie. Nadal bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie ok. 1028 hPa.

Na koniec ciekawostka dla tych, którzy jeszcze nie czytali 😉 Co by się stało, gdyby wspomniany wyż znad Rosji uderzył na nasz kraj w środku zimy? Odpowiedź w tym 👉ARTYKULE 😉