Prognoza pogody na weekend

Za nami pierwszy dzień września i jednocześnie meteorologicznej jesieni. Sprawdźmy, co nas czeka w trakcie pierwszego wrześniowego weekendu. Wcześniej jednak prognoza na piątek.

W PIĄTEK [02-09-2022] – po bardzo chłodnym poranku, w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie małe 🌤️ lub umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie woj. śląskim będzie zróżnicowane od dużego po małe. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W SOBOTĘ [03-09-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie zmienne od umiarkowanego po całkowite, ale na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 8/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W NIEDZIELĘ [04-09-2022] – w ciągu dnia przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ oraz całkowite ☁️ Na przeważającym obszarze bez opadów, jedynie bardzo lokalnie (głównie w południowej połowie regionu) może słabo przelotnie pokropić. Temp. max. ok. 17/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu oraz południowego wschodu. Ciśnienie ok. 1020-1022 hPa. Na koniec zapraszam na moje dwie najnowsze ciekawostki:

👉PIERWSZE PRZYMROZKI

👉POZNAJ AŻ PIĘĆ RODZAJÓW JESIENI