Trzydniowa prognoza pogody dla woj. śląskiego

Ostatnie dni przyniosły nam dość zmienną ale też ciepłą pogodę. Przed południem dominowało Słońce, a popołudniami przechodziły miejscami opady deszczu i lokalne słabe burze. Czy końcówka tygodnia przyniesie radykalne zmiany w pogodzie?

W PIĄTEK [11.06.2021] – rano słonecznie, później zachmurzenie zróżnicowane, od małego przez umiarkowane po duże z przejaśnieniami. Miejscami znowu pojawią się przelotne opady i lokalne burze, głównie po południu. Temp. min. w nocy ok. 8/12°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 21/24°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie nadal dość stabilne ok. 1018-1016 hPa. Przypomnę, że rozwój i przemieszczanie się ewentualnych komórek opadowych można śledzić na bieżąco na mojej stronie w tej zakładce 👇 https://pogodadlaslaska.pl/zdjecia-satelitarne/

W SOBOTĘ [12.06.2021] – przed południem słonecznie i bez opadów. Po południu i wieczorem na przechodzącym froncie praktycznie w całym regionie pojawią się opady deszczu, miejscami intensywne. Lokalnie możliwe także silniejsze burze z gradem. Temp. min. w nocy ok. 10/13°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 22/25°C. Wiatr z zachodu słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silniejszy. Ciśnienie 1016-1012 hPa. Więcej na temat sobotnich burz w tym ostrzeżeniu meteo:

W NIEDZIELĘ [13.06.2021] – przewiduję zmienne zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Słabe i przelotne opady możliwe będą już tylko lokalnie. Poza tym w większości regionu bez deszczu. Temp. min. w nocy ok. 8/12°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 14/17°C, a więc dużo chłodniej. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1023 hPa.